Kontakt

Ireneusz Franusik
ul. Gościnna 2a
42-620 Nakło Śląskie

tel. 508 277 528
witrazefranusik@gmail.com

» więcej

Witraż

Witraż

Jeżeli potrzebujesz nowych witraży, polecamy mistrza witrażownictwa Ireneusza Franusik. Witraż jest szczególną formą sztuki sakralnej. To witraże zalewają kolorowym światłem sklepienie kościoła. Ręka mistrza przyda piękna każdemu witrażowi. Sztuka tworzenia witrażu jest specjalnością mistrza Franusika już od 1995 roku. Oznacza to, że ma on ogromne doświadczenie z witrażem. O witrażu wie praktycznie wszystko, co oznacza, że jest idealnym rzemieślnikiem do stworzenia nowych witraży w Twoim kościele. Rozety, wizjery, okna witrażowe - to wszystko i więcej może dla ciebie wykonać. Każda z małych, witrażowych fasadek jest dokładnie dopracowywana. Witrażowa delikatność szybek jest niewątpliwą zaletą tej sztuki. Niewiele witraży jest tak pięknie zaprojektowanych jak te pana Ireneusza. wielu witrażom brakuje finezji, jednak nie witrażom tego artysty. Tworzy on witraże na terenie wielu państw, takich jak Niemcy, Słowacja czy Czechy. Zachęcam do odwiedzenia naszej strony i zapoznania się z szeroką ofertą witraży, oraz witrażowego, kolorowego szkła. Witrażowa sztuka naszej roboty jest niezmiernie trwała, więc nasze witraże są obecne w wielu kościołach w Polsce. Witrażownictwo jest zawodem niezbyt popularnym, więc usługi mistrzów witrażownictwa są dziś cenniejsze niż kiedykolwiek. Witraże na zamówienie są niezwykle wymagającym produktem, ponieważ drobne witrażowe szybki bywają ciężkie do połączenia. Zamów swoje witraże już dzisiaj!

Co to jest witraż?

Witraż jest to ozdobne i kolorowe wypełnienie okna wykonane z kolorowego szkła lub jego kawałków. Witraż wprawiany jest przeważnie w ołowianą ramkę i osadzany między żelaznymi elementami.

Gdzie można zobaczyć witraż?

Witraż można zobaczyć prawie w każdym kościele. Witraże stosowane są przeważnie w sztuce sakralnej, jednak w wielu innych miejscach też można spotkać witraże.

Od kiedy tworzymy witraże

Witraże tworzone są przez Naszą firmę już od 1990 roku, wtedy została ona założona. Jednak tworzyliśmy witraże już dużo wcześniej, w 1978 roku.